Genel Bildiri

Geçtiğimiz yıllarda kamu alanında tespit ettiğim bazı sorunların düzeltilmesi için kendimce çalışmalar yürütmüş, bazılarında başarısız olmuştum.Bu sorunları dile getirebilmek, bir kamuoyu toplayabilmek adına kendimce blogumdan bazı belgeler yayımlamış bazı kamu personellerinin isimlerini yazmıştım. Bu süreç içerisinde yaptığım bu davranışın doğru olduğunu savunmuyor olsam da yapılması gerektiğine inanıyordum ki, bu inancımda yanılmadım.

Geçen süreç içerisinde sorunlar hakkında bilgi sahibi olan bir çok kişi, bu sorunları çözmeye yönelik çaba sarf etti ve sanıyorum ki sonunda biz kazandık ve bir çok sorun çözüldü. daha kalıcı olabilmesi adına da daha farklı faaliyetler yürütülmeye başlandı. Özellikle yazdığımız bildirgenin, ta ki Bakanlar Kurulunda dile getirilmesi bile benim için mutluluk verici bir ışıktı devam eden süreç zarfında alınan aksiyonlar ile bir çok sorunda çözülmüş oldu ve bu mücadeleden zaferle çıktığımızı düşünüyorum.

Bu vesile ile blogumda yazdığım herhangi bir blog yazısının en tepeye kadar gittiğini gördüğüm için ayrıca bu bildiriyi yazmak istedim; hem bu konuları takip eden, zaman içerisinde destek olan ve çözülmesi için girişimlerde bulunan herkese çok teşekkür ederim.

Ayrıca geçmiş dönemde isimlerini yazdığım bazı kamu personelleri ile aramda şahsi hiç bir münasebetim bulunmamaktır. Yapmaya çalıştığım tamamen ilgili alt yapı ve sistemlerin güçlendirilmesi, bazı yanlış devam eden süreçlerin düzenlenmesi içindi. Bu süreç zarfında kırdığım , küstürdüğüm, istemede hakkını aldığım insanlardan ayrıca özür dilerim. Farklı bakış acılarına ve farklı düşüncelere hatta ve hatta farklı taraflara sahip olsak bile; hedefimiz devletin ve milletin bütünlüğü ve menfaatleri içinse bu mücadeleyi veren herkese sonsuz saygım ve sevgim vardır.

Herkese teşekkürler,
İbrahim Baliç

Leave a Reply

Your email address will not be published.